Wirtualne portfolio i osobista marka Artura Wagnerowskiego → Kontakt

Wnerw – dlaczego rzeczy sprzed dekady są lepsze?

Sie 6 '12

Wnerw – dlaczego rzeczy sprzed dekady są lepsze?

Widziałem to już od jakiegoś czasu. Parę lat temu mechanicy mówili – teraz już nie “robią” takich aut jak wcześniej. Motoryzacja skończyła się 1996 roku – twierdzili. Trochę się wtedy z tego śmiałem – no tak mówiłem ale przecież te auta były brzydkie i słabo wyposażone – bulsiet – teraz wiem, że dużo w tym prawdy.

 

Generalnie rzecz biorąc widzę to w różnych produktach z którymi mam do czynienia. Najbardziej widzę to w autach, które są bezpieczniejsze generalnie, ale ekologicznie “odkonione” to takie końskie wałachy.  Nowe Mercedesy rdzewieją, Passaty nie przejadą więcej niż 200 000km bez remontu o  25% wartości auta. Stary garbus jest lepszy niż nowy. Stare Dukato 2.8D jest niezniszczalne, a nowe psuje się systematycznie. Czy kiedyś na przełomie wieku producenci bardziej się starali? Czy chcieli, aby każdy produkt uchodził na dożywotni?

 

To samo tyczy się notebooków – te nowe są cieńsze i matryca świeci mocniej, ale kwestia wykonania pozostawia wiele do życzenia. Generalnie intensywna praca dłużej niż 2 lata grozi awarią. Klawiatury rozhuśtane, moc obliczeniowa wcale nie większa. Eh, a w komórkach? Co z tego, że mamy ekrany OLED i dostęp do Fejsbuka od ręki? Jak współczesny smartfon wytrzymuje maks 2 dni. Ja swojego nie nadążam ładować. Ładowarki do niego muszą być po prostu wszędzie, a sam bohater Samsung ciągle by ładował i ładował. Jak podłączam w aucie to czasem się boje, że nie ruszę, bo ustrojstwo zeżre mi cały prąd w aku. Gdzie te czasy jak w Nokii grało się w węża przez ponad tydzień? Czy nie da się zrobić telefonu, który będzie działał dłużej? Wątpię, że się nie da.

 

Spisek żarówkowy

 

UWAGA – FILM ZOSTAŁ ZDJĘTY Z YOUTUBE – TUTAJ NOWY LINK

Tutaj film spiek żarówkowy, który jest strasznie długi, ale naprawdę polecam go obejrzeć.

Z osłem w herbie

Skąd to się wszystko bierze, no ja wiem, że to już zaczęło się dawno temu, tak jak pokazuje ten dokument, ale czasami myślę, że to przez nas klientów i przez chińczyków.
To przecież my klienci zgadzamy się na takie traktowanie. Jak nam się spsuje telefon wo wymieniamy na nowy. Jak padnie silnik w aucie – sprzedajemy i kupujemy inne – bo przecież “inne” nie będzie się psuło. Ja się tak łatwo nie poddaję. Już sam fakt, że zdecydowałem się na jakiś produkt – ma pokazać, że jest on dla mnie najlepszy. Wymiana go byłaby swoistym przyznaniem się do błędu – a w mojej rodzinie Wagnerowskich – to nie przystoi (moja żona mawia,  “wy Wagnerowscy mamy osła w herbie” – jak się na coś uprzemy to nie ma zmiłuj. Tutaj kpie sobie trochę, ale dużo prawdy w tym jest. Nie wiem czym jest spowodowane przywiązanie do przedmiotów, ale jak coś “pada” to ja to będę naprawiał i wymieniał na nowe mimo, że kalkulator mówi coś innego.
Chińczycy opanowali produkcje większości produktów na świecie i robią to naprawdę dobrze (nie licząc chińskich sklepów). Chiny mają teraz spadek PKB, ale i tak jest on bardzo duży to prawie 1/5 PKB całego świata. Można się spierać, czy chińczycy nie przyczynili się do wzrostu konkurencyjności wielu wiodących branż na świecie a co za tym idzie obniżania ceni w wielu przypadkach obniżania jakości produktów oraz projektów. Z drugiej strony wiele produktów zostało dzięki temu rozpowszechnione patrz notebooki.
Fakty są takie, że to chińska firma przejęła Volvo, a Nokia jest na skraju bankructwa i zaczyna produkować właśnie w chinach. Marki ogólnoświatowe idą w tym kierunku. Niedługo nie zobaczymy nędznych prodróbek – tylko “oryginał” ze dalekiego wschodu. Może to jest ten przewidywany koniec świata w 2012 roku? Jeśli tak to rozumiem jakość produkowanych dziś produktów – zostało jeszcze około 4 miesiące użytkowania.

 

 

 

To też może Cię zainteresować

A Ty jakie masz zdanie?

Twój adres e-mail nie będzie udostępniany ani publikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *

You must be logged in to post a comment

Top
Przeczytaj poprzedni wpis:
Swoją drogą po ponownym obejrzeniu już wiedziałem dlaczego na Peżota mówią potocznie pług. Tak w ogóle to reklama jest świetna. Sam pomysł połączenia jej z reklamą sprzed kilkunastu lat jest super. Z grafiki też się ktoś postarał. Plus, ale nie kupuję.
Samochody muszą jeździć a samoloty muszą latać!

Nie cierpię reklam Peugeota! Ale o tym za chwilę... Zacznę od historii, którą często przypominają mi moi klienci. Zaraz po...

Zamknij